Topkapı Çocuk Trafik Eğitim Parkı

Randevu Al

Bağcılar Çocuk Trafik Eğitim Parkı

Randevu Al

Sancaktepe Çocuk Trafik Eğitim Parkı

Randevu Al

Trafik Eğitim Parkları

Trafik eğitim parklarımıza giriş yapılması ile görevli eğitmen tarafından grup karşılanmakta ve katılım sertifikası için fotoğraf çekilecek alana yönlendirilmektedir. Ardından öğrenciler sınıfta sunumlar eşliğinde uzman eğitmen tarafından yaklaşık 40 dakikada eğitim görmektedir. Teorik olarak öğrenilen bilgilerin ardından bunları uygulamak için eğitim pistimizde görevli trafik polislerimiz tarafından uygulamalı eğitim verilmektedir. Trafik Eğitim Parkı çocuklara ve engelli vatandaşlarımıza trafik eğitimi verebilmek için küçük bir şehir olarak tasarlanmıştır. Parkta hastane, okul, alışveriş merkezi gibi küçük yapılar da bulunmakta ve bu yapılar aktif olarak kullanılmaktadır. Öğrenciler bir yandan yaya olarak trafiğin içinde bulunarak trafik kurallarını öğrenmekte, diğer yandan akülü araçları trafik kurallarına uygun kullanarak ufak bir trafik tecrübesi edinmektedir.

Yürütülmekte olan eğitim çalışmalarından maksimum düzeyde verimin alınması ve ölçülebilir kaliteli bir eğitim hizmetinin sunulması amacı ile ilgili yönetmelik ve standartlar kapsamında trafiğe kapalı alanlarda oluşturulan trafik eğitim parkları; Yatay-Düşey Trafik İşaretleri, Sinyalizasyon Sistemleri, Yaya Geçitleri, Hemzemin Geçit, Yaya Kaldırımları ve benzeri trafik oluşumlarını içeren Eğitim Pisti ve eğitim sınıflarından oluşmaktadır.

Gündelik hayatımızın akışını belirleyen trafik gibi önemli bir konuda İstanbul’un ihtiyacına cevap vermek maksadı ile Topkapı Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın ardından Sancaktepe ve Bağcılar  Çocuk Trafik Eğitim Parklarımız hizmete açılmıştır. Parklarımızda trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde farkındalık sahibi yeni nesiller yetiştirmek hedeflenmektedir.

Eğitim parkımızda, engelli bireyin (görme,işitme,zihinsel) kimseye muhtaç olmadan desteksiz bir yaşam sürmesi ve sosyal hayata katılabilmesi için trafikte bağımsız yaşam ( oryantasyon=uyum ve mobilite =hareket) eğitimi de verilmektedir.

RANDEVU

Çocuk Trafik Eğitim Parkları gezisi için online randevu alabilirsiniz.